Akce - archív 2007

Akce
prosinec 2007 Přání
 29/30. prosince 2007 Bruslení
 
Poslední akcí pro veřejnost se stalo večerní bruslení na koupališti v sobotu a neděli před novým rokem.


8. prosince 2007 Country
 10. listopadu 2007 Lampiony
 
Další lampionový průvod se konal v sobotu navečer. Průvod prošel po tradiční trase, nechyběl ani ohňostroj.


3. listopadu 2007 Pivovar
 
Tato akce se z důvodu malého zájmu nekonala.


14. října 2007 Drakiáda
 
Letošní "Drakiáda" se konala za krásného počasí, jen ten vítr jaksi chyběl. Draci sice létali, ale neudrželi se ve skomírajícím vánku ve vzduchu dlouho. To přítomným náladu nepokazilo, jak je vidět z přiložených fotografií.


6. října 2007 Hřiště snů
V sobotu odpoledne proběhla akce Hřiště snů. První na řadě byla prohlídka a vyzkoušení krásného hřiště v Třebíči, následně se účastníci přesunuli do školy na Cyrilometodějské ulici. Tam se pod vedením výtvarníka děti pokusily své nápady graficky ztvárnit.
Na avizovanou akci poštou ani mailem žádné příspěvky nedošly, proto se čekala přímá účast dětí na akci. Přistaveným autobusem do Třebíče odjely dvě ... ! Tam se sice ještě několik dětí přidalo, výsledný počet sedm však nedává důvod k optimismu. Někdo namítne, že je u nás málo dětí, do patnácti let jich však je dvacetčtyři. Původní záměr obecního úřadu mít hřiště dvě, se zdá být zbytečný - skanzen nepotřebujeme.


5. srpna 2007 Kameňák
 
V neděli se konal již čtvrtý Kameňák. Na start se dostavilo 19 závodníků v jednotlivcích a 6 závodníků vyzkoušelo novinku - štafetu. Vítězové si odnesli tradiční kamenné medaile a zajímavé věcné ceny. Po hlavním závodu si mohli zasoutěžit i diváci v řezání pilou, hodu kládou a plivání žvýkaček. Po delší době se zase v Kamenné točilo LITOVELSKÉ pivo.
Výsledky naleznete v příloze zde.

22. července 2007 Kameňáček
 
V neděli odpoledne se uskutečnil již čtvrtý ročník dětského triatlonu - KAMEŇÁČEK. Závodníci absolvovali plavání, jízdu na kole a běh. Rozdány byly tradiční medaile a věcné ceny od našich sponzorů. Své vědomosti a zručnost si mohly děti vyzkoušet také.

23. června 2007 Nohejbal
 
Sedmý ročník nohejbalového klání se konal v sobotu odpoledne na koupališti. Účastnila se tři mužstva z Kamenné, dvě z Třebíče a jedno z Tasova. Vyhráli Strakatí Kamenná,druhé místo obsadila Třebíč A a na to třetí se probojovalo mužstvo PTP Kamenná.

1. června 2007 Divadlo
 
Už druhý zájezd do divadla, tentokrát do Náměště nad Oslavou jsme pořádali v pátek. V zámecké jízdárně se konalo představení Docela velkého divadla "Když kočky nejsou doma". Anglická komedie o tom, co všechno se může stát, když muži zůstanou chvíli bez dozoru. Pokus o celkem nevinný zálet se dvěma švagrům změní v nečekané komplikace. V hlavních rolích se představili: Lukáš Vaculík, Roman Štolpa, Hana Sršňová, Jana Galinová.

13. května 2007 Historie
 
Na nedělní odpoledne jsme připravili SETKÁNÍ S HISTORIÍ II. Zájemcům byly promítnuty záznamy z Fotokroniky 1988 a k tomu byla u každého domu přidána informace ze sčítacích operátů z let 1857, 1869, 1880, 1900 a 1910.

8. dubna 2007 Velikonoce
 
Během nedělního svátečního odpoledne si mohli návštěvníci kulturního domu vyzkoušet své výtvarné schopnosti při tvoření velikonočních ozdob nebo se připojit k soutěži v pigpongu o putovní pálku. Tu si odnesl František Marek z Klementic.

30. března 2007 Beseda
 
Na páteční podvečer před květnou nedělí jsme připravili besedu na které přednášel náš krajan Doc. Dr. Pavel Nováček. Ten při svém poutavém vyprávění seznámil účastníky se svou cestou po národních parcích USA a promítl nám 250 diapozitivů. Účastnilo se téměř padesát občanů.


18. března 2007 Přespolní běh
 
V neděli se konal přespolní běh - BLÁTIVÝ KAMEŇÁK. Na několika trasách o různé délce se utkalo 38 závodníků. Viz výsledková listina

10. února 2007 Zabijačka
 
V sobotu, hodinu po poledni začaly v místní hospůdce další vepřové hody, jimž předcházela páteční zabijačka. Prase pocházelo opět z místního zdroje, bylo zabito odpoledne a ve večerních hodinách už byly hotovy všechny pochoutky kromě vrabců (ti se pekli až v sobotu). Tradičně byly připraveny k zakousnutí koláče, štrůdl a bábovky.
Takový nápor naše hospoda ještě nezažila a přes šedesát účastníků se do jejích prostor jen stěží vydalo. K dobré náladě přispěl i pozvaný harmonikář.
Po několika hodinách konzumace zabijačkových pochoutek bylo připraveno překvapení - odhalení pomníku na blízkém kameni. Po přednesených projevech a křtu pokračovala zábava do pozdních večerních hodin, došlo i na taneček. Letos byla také bohatá tombola, ve které vyhrávaly všechny vstupenky a při odchodu dostal každý účastník výslužku.

28. ledna 2007 Odpolední čaje
 
Odpolední čaje v místním kulturním domě se uskutečnily v nedělním odpoledni. Přes šedesát účastníků strávilo netradiční odpoledne v místním kulturním domě. Heslo dne znělo: "Dnes zadarmo - zítra za peníze". Zdarma bylo i občerstvení (točená kofola, káva, čaj, párek v rohlíku a další). Děti dostávaly v průběhu soutěží drobné dárky.