Akce - archív 2006

Akce

2. prosince 2006 Divadlo
 
Zájezd do divadla jsme pořádali v sobotu. DIVADELNÍ SPOLEČNOST JANA HRUŠÍNSKÉHO zde uvedla hru Niccola Machiavelliho - Mandragora -. Všech 31 účastníků se jistě dobře bavilo v příjemném prostředí nového třebíčského divadla, na komedii v podání známých herců.

18. listopadu 2006 Zájezd do pivovaru
 
Do Černé Hory jsme v plném autobusu vyrazili v sobotu po poledni. Po příjezdu na místo následovala prohlídka technologických zařízení, účastníci byli seznámeni s výrobou piva od A do Z. Následovalo posezení v restauraci "SLADOVNA" v salonu Černohorských z Boskovic - mimo jiné večeří a ochutnávkou místních piv. Někteří využili volného bowlingu, došlo i na kulečník. Před odjezdem si ještě v non-stop prodejně koupili někteří upomínkové předměty a zásobu tekutin. Z příjemně stráveného odpoledne a večera jsme se vrátili před půlnocí.

4. listopadu 2006 Lampiony
 
Letní aktivity našeho sdružení jsme ukončili v sobotním podvečeru lampionovým průvodem obcí. Do děště a tající břečky se vydalo přes čtyřicet dětí i dospělých. Letos průvod zavítal i do "Pekla" a po návratu na koupaliště byl i slíbený ohňostroj. Pro všechny účastníky bylo připraveno občerstvení.

1. října 2006 Zájezd
 
V neděli jsme pořádali hlavně pro děti zájezd do ARMY PARKU v Ořechově u Brna. Účastnilo se na 30 spokojených výletníků.

24. září 2006 Drakiáda
 
Po sobotním bezvětří přišla jak na objednávku větrná neděle a s ní tradiční - DRAKIÁDA -. Letos doslova létaly i kalhoty. Poryvy větru několik draků utrhly a jeden zůstal na drátech vysokého napětí. Dále se v ohni pekly brambory, opékaly klobásy, nechyběly ani tekutiny.

17. září 2006 Rybářské závody
 
Za krásného nedělního odpoledne se konaly rybářské závody v Klementicích. Z téměř padesáti přítomných se do soutěže zapsalo dvacet rybářů. Bylo uloveno 10 kaprů a 11 raků. Úlovky se vrátily do rybníka, soutěžící dostali sladké odměny s diplomem. Zvítězil Luboš Kazda, druhá Iveta Mrňová a třetí Jaroslav Rouš.

26. srpna 2006 Kameňáček
 
V příjemném sobotním odpoledni se uskutečnil již třetí ročník dětského triatlonu - KAMEŇÁČEK. Na startu se sešlo devatenáct závodníků, kteří absolvovali běh - kolo - běh (plavání bylo zrušeno). Na každého účastníka čekala v cíli žulová medaile, rozdány byly rovněž věcné ceny. Závěrem si ještě někteří změřili síly v přetahované lanem.

30. července 2006 Kameňák
 
V neděli se konal již třetí Kameňák. Na start se dostavilo 26 závodníků a za teplot: voda 22oC, vzduch 33oC se po druhé hodině vydali na trať. Výsledky naleznete v příloze zde.

21. července 2006 Nohejbal
 
Již šestý ročník v nohejbalu se konal v pátek na koupališti. Ve vedru se utkalo šest družstev s těmito výsledky: 1. Slavická Třebíč 2. Strakatí Kamenná 3. Pivrnci Kamenná 4. PTP Kamenná 5. OA Třebíč 6. Draci Kamenná
Foto: Petr Nováček

25. června 2006 Vycházka
 
Na nedělní vycházku vyrazilo na 30 dětí a dospělých. Trasa vedla kolem několika kolomazných a čertových kamenů, prohlédli jsme sluneční hodiny a upravili studánku. Následovala prohlídka místního lomu se zajímavým výkladem Ing. Zbyňka Zedníčka a cesta zpět. Závěr patřil koupání a opékání párků.

4. června 2006 Výlet
 
V neděli odpoledne jsme uskutečnili zájezd do Sokolí, účast 35 dětí a dospělých.

16. dubna 2006 Sportovně - kulturní odpoledne
 
Na velikonoční neděli, jsme připravili v kulturním domě program pro děti i dospělé. Děti vyráběly velikonoční výzdobu, ti starší změřili síly ve stolním tenise a došlo i na kamenskou páku. Tam si změřili síly chlapci, muži a ženy, pod odborným dohledem přeborníka v tomto sportu. Vybrány a odměněny byly rovněž nejhezčí kraslice.

9. dubna 2006 Expedice
 
O Květné neděli ráno vyplula již třetí expedice našeho sdružení po řece Oslavě. Plánovaná trasa byla stejná jako loni: KAMENNÁ - OSLAVANY a cíle bylo dosaženo. Řeka byla pokořena a všech šest borců se ve večerních hodinách vrátilo domů.Průtok vody v řece byl na úrovni 11m3/s.

12. března 2006 Setkání s historií
 
Ve spolupráci s obcí jsme pořádali v neděli odpoledne setkání občanů. V zaplněném malém sále se nás sešlo na šest desítek. Připraveno bylo mimo občerstvení: 8 tématických nástěnek, školní kronika psaná od roku 1882, mnohé (i vzácněší) knihy a další písemnosti. Nosným programem byla projekce starých fotografií u které vydrželi i nejstarší návštěvníci téměř 3 hodiny. Akci navštívili i někteří přespolní a také místostarostové: z Velkého Meziříčí Ing.Alois Nováček a z Tasova Jiří Zacha.

18. února 2006 Zabijačka
 
V sobotu dne 18.února jsme pro změnu v místní hospůdce měli vepřové hody, jimž předcházela páteční zabijačka. Prase (tentokrát z místního zdroje), bylo zabito hodinu po poledni a ve večerních hodinách už byly hotovy všechny pochoutky. Dva druhy polévky, ovar, jitrnice, jelita, tlačenka, škvarky a Vildův guláš. V průběhu sobotní akce přibyli ještě čerstvě upečení vrabci, škvarková pomazánka a plný stůl bábovek. V plné hospodě došlo v podvečer i na soutěž "VANA CUP", jejíž průběh je patrný z přiložených fotografi. Vítězem se stal Vilda a otisk jeho "vany", jakož i ostatních dvanácti borců je možno shlédnout (než roztaje sníh) v závěji před hospodou. Pak následovala tombola, ve které vyhrávaly všechny vstupenky a při odchodu dostal každý účastník výslužku.

15. ledna 2006 Závody na běžkách
 
V neděli 15.ledna jsme pořádali závody na běžkách,po krásách okolí Kamenné -

O ZMRZLÉHO KAMEŇÁKA.

Na trasy v délce od jednoho do patnácti kilometrů se vydalo 47 lyžařů (čtrnáct místních) od dětí po seniory. Mimo diplomů a medailí bylo rozdáno 24 věcných cen. Viz výsledková listina.